Forum: Oszczędni

Odpowiedzi

Zmień widok

135

§ 8.
1. Złożenie dyspozycji zerwania eLokaty24 w trakcie trwania okresu umownego powoduje rozwiązanie Umowy eLokaty24 ze skutkiem natychmiastowym oraz wypłatę kapitału i odsetek naliczonych za rzeczywisty okres trwania eLokaty24 według oprocentowania dla eLokaty24 likwidowanej przed końcem okresu umownego wskazanej każdorazowo w komunikacie, z zastrzeżeniem § 6 ust. 8.


A w komunikacie jest podane wyraźnie, że zrywając lokatę 6 miesięczną oprocentowanie wynosi 1,1%. Zrywając 12/13 miesięcy jest 0% gdy nie minęło 6 miesięcy i 2,2% po 6 miesiącach. A więc tracisz...


no to są jakieś sprzeczności, ktoś pisał wczesniej że dostał z banku takie info, tez mi się to wydawało dziwne bo to nie byłoby w interesie banku.


Obstawiam, że klienci z lokatami nadpłynęli i bank się wycwanił - przedtem dawał % w regulaminie a w "komunikacie" nie podawał % za zerwanie


http://www.skbank.pl/Uplo...
Nie bardzo to rozumiem
Lokata ma % zmienny a z tego chyba wynika, że jak ktoś założył w styczniu, to nadal ma 6,05% ?
Czyli nie zmieniają nazwy lokaty, ale te zakładane od dnia X mają inne oprocentowanie?
Dobrze by było...


Tak jest - ci którzy założyli lokatę wcześniej otrzymują mniej dotkliwe bądź rzadsze obniżki. Jak można sprawdzić m.in tutaj http://wybierarka.pl/pl/a... osoby, które zakładały eLokatę24 na 6M w styczniu 2013 na starcie miały 6,9%.

Pozdrawiam,
http://wybierarka.pl
bo lokaty możesz wybierać lepiej


Czy ktos słyszał jakoby bank miał znaleźć się pod lupą organów rządowych i maja jakies tam problemy ? Szanowna konkurcja o tym dodosi.


A coś bardziej konkretnego wiesz?
Organy rządowe to KNF?
Ktoś o tym gdzieś pisze?


slimbarti napisał(a):
> Czy ktos słyszał jakoby bank miał znaleźć się pod lupą organów
> rządowych i maja jakies tam problemy ? Szanowna konkurcja o tym
> dodosi.

Zapewne konkurencja kopie dołki zrażona odpływem kasy na lokaty SK Banku. Bank zachowuje się bardzo przyzwoicie z wyprzedzeniem ostrzegając o zmianie oprocentowania (bo jest zmienne), które mimo obniżek cały czas przebija konkurencję. Nawet o zakończeniu lokaty informują na maila. Nie jest to SKOK co też upraszcza zakładanie lokat.

Taką informację o tym banku można znaleźć w necie:
SK bank istnieje od 1926 r., kiedy to została powołana Kasa Rzemieślnicza spółdzielnia z o.o. Dziś dysponuje on 31 placówkami w 18 miejscowościach. Klienci SK banku mają bezprowizyjny dostęp do ponad 7 tys. bankomatów – w ramach sieci Euronet i sieci banków spółdzielczych. Działalność SK banku skupia się na nowoczesnej obsłudze przedsiębiorstw, zarówno tych małych i średnich (o charakterze usługowym, handlowym i rzemieślniczym), jak i dużych firm (np. budowlanych). Również klientom indywidualnym SK bank proponuje kompleksową obsługę na najwyższym poziomie. SK Bank posiada szeroką gamę produktów bankowych, oferuje między innymi popularny produkt "eLokata 24" (lokata zakładana przez Internet, z wysokim oprocentowaniem, bez konieczności zakładania konta). Bank proponuje najnowocześniejsze rozwiązania na poziomie światowym, takie jak home banking, SMS banking czy interbank.
Pod koniec maja 2012 r. SK bank jako pierwszy bank w Polsce otrzymał certyfikat Firma Wiarygodna Finansowo. W XX edycji organizowanego przez "Gazetę Bankową" konkursu „Najlepszy bank” został nagrodzony jako bank spółdzielczy z najwyższą dynamiką rozwoju. Wcześniej SK bank był też laureatem wielu prestiżowych nagród: Geparda Biznesu, Jakość Roku 2009, godła „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” wraz z 3 gwiazdami i wielu innych. Jest uczestnikiem i mecenasem wielu imprez społeczno-kulturalnych zarówno lokalnych jak i ogólnopolskich.


slimbarti napisał(a):
> Czy ktos słyszał jakoby bank miał znaleźć się pod lupą organów
> rządowych i maja jakies tam problemy ? Szanowna konkurcja o tym
> dodosi.

Wszystko się zgadza, poza pewnym szczegółem. Nie chodzi o bank SK Wołomin, tylko o Skok Wołomin. Drobna, ale znacząca różnica.
http://appfunds.blogspot....


Komentuj z innymi