Forum: Inwestorzy

Jakie prognozy dla Funduszy Akcji na najblizsze 3 miesiące?

Witam, jestem nowy wiec krótko się przedstawię - jestem Bezel i lubie szybkie i latwe pieniądze ;)

Pytanie jak w temacie - co sądzicie o funduszu akcji na najbliższe 3 miesiące? Warto czy nie warto?

Sprawa wygląda tak - jak wielu tutaj, mam troszkę kasy i chciałbym sporo zarobić. Jedynie akcje dają realna szansę osiągnięcia wymiernego zysku od tak małych kwot (kilka tysi).

Jeśli tak to jaki fundusz akcji? Odrobiłem lekcje z inwestowania bardzo pilnie ale nadal czuję się zielony w kwestii przewidywań. Wykresy i dwucyfrowe liczby na zielono z "%" na końcu za ostatnie miesiące działają na mnie jak płachta na byka ;)))

Jak oceniacie ulokowanie kasy w Alior i Skarbiec na 3 miesiące?

Odpowiedzi

Zmień widok

33

Ja bym się wstrzymał /nie inwestuj wbrew trendowi .

Wstrzymac sie jak na razie , mysle po korekcie na dniach ( dzis piekne zwały na RTS I ISE ) wpakować sie :) w DWS TURCJA I ROSJA mozna tez pomyslec o polskim Alior nie jest zly

Bezel napisał(a):

> Witam, jestem nowy wiec krótko się przedstawię - jestem
> Bezel i lubie szybkie i latwe pieniądze ;)

Proponuje handel bronia... Szybkie pieniadze i jeszcze szybsze klopoty ;)

W większości programow i artykułów biznesowych mówią ze to dobry czas na inwestowanie, a jeśli inwestować teraz to tylko w akcje ;/ Wszyscy zgodnie twierdzą że akcje wręcz zapewniają zyski w perspektywie 2 lat i to rzędu 20%.

NIe ma ryzyka nie ma zabawy :D

ostry zjazd. wystarczy spojrzeć na USA, tylko dzisiaj -4%.
lepiej odczekać te tytułowe 3 miesiące...

Ostry zjazd? Nie sądzę - co najwyżej europejska i amerykańska korekta. Popatrzcie na HSBC Turcja - giełda turecka będzie miała kolejny punkt wsparcia na ok. 5k więc korekta może być niewielka -warto nawet teraz pomyśleć nad HSBC Turcja, szczególnie, że na dniach ma być tam przedstawiane sprawozdanie z wykonania budżetu - co roku, gospodarka po nim rusza.
Do tego nieustannie Indie, oraz Rosja (a nawet szczególnie Rosja), która ma teraz dołek i wkrótce musi ruszyć. Warto też przyjrzeć się na te 3 miesiące małym firmom strefy wschodniej Azji poza Japonią.

Mimo wszystko, na te 3 miesiące, wkładałbym w Middle East i North Africa - fundusz nowy, a nabiera rozpędu.

No trudno nie zauważyć, że w ostatnim czasie wszyscy podają rynki turecki, rosyjski i pn. afryki jako możliwość sporego i pewnego zarobku w przeciwieństwie do rynków krajów rozwiniętych. Ale jak sobie dobrze przypominam to fundusze inwestujące właśnie w Turcję czy Rosję nie maja zbyt wysokiego Ratingu w tabeli mBanku. Czy źle pamiętam?

Fajny ten HSBC Afrykanski. A jak z podatkami z HSBC rozjaśniło sie cos? Zawsze unikalem tych fundow z rachi tych komplikacji podatkowych :/

Ehh nie zdazylem z edycją jak na razie caly czas spada slabnaca zlotowka go ratuje tylko
http://services.assetmana...